הפיצה שלי - מתכון לפיצה כמו בפיצרייה!
חיפוש

הפיצה שלי - מתכון לפיצה כמו בפיצרייה!

המתכון שלי לפיצה פשוטה מהירה טעימה וכזו שגם נראית כאילו יצאה מפיצרייה איטלקית אמיתית. לא מעט כתבנו בבייק דילס - אביזרי אפייה על מהו הסוד בפיצה ביתית טובה, וחשפנו כי הסוד הוא אפייה נכונה! חום גבוה בתנור, אבן שמוט בכלל יכולה לשדרג את הפיצה פלאים.

בפוסט הזה אני ממש ילך איתכם מהתחלה ועד לסוף התהליך... את הבצק שלי אני לש ביד, ללא מיקסר.


אני מתחיל עם חצי קילו קמח בקערה, כף סוכר, חצי כפית מלח, כף שמרים יבשים.

מערבב הכל יחד ומוסיף 220 מ"ל מים פושרים, מתחיל ללוש ללא פחד... מוסיף תוך כדי לישה רבע כוס שמן זית.

לש את הבצק לבצק אחיד, לא נורא אם הוא נקרע קצת או דביק, ניתן לו לנוח 20 דק' בקערה כשהוא מכוסה ואז נוציא ללישה נוספת, בלישה הזו הבצק אמור להיות הרבה יותר ידידותי והלישה אמורה להיות יותר אינטנסיבית, ממש ללוש לקפל, ללוש, למתוח, לכדרר, ללוש, ללוש, אנחנו רוצים לגרום לגלוטן להתפרק בבצק וליצור לנו בצק אחיד. אחרי 5 דק' לישה הבצק מוכן, נחזיר אותו לקערה להתפחה נוספת, אחרי 20-30 דק', הבצק שלנו מוכן! קפצו שנייה לתחתית הפוסט לחלק של "עכשיו לאפייה" תפעילו תנור ותחזרו לכאן, אני מחכה.


מחפשים אביזרים לפיצה? תבנית לפיצה? תבנית רשת לפיה, גלגלת לפיצה ועוד במחירים הזולים ביותר בארץ! מכאן!


חזרתם? ממשיכים, מוציאים מהקערה מרדדים את הבצק לעובי של חצי ס"מ, מניחים על מגש מתכת משומן קלות, מניחים על הבצק את מה שנפשנו חפצה, ונותנים לפיצה שלנו עוד איזה 15-20 דק' תפיחה תלוי בעובי הפיצה שאתם רוצים.


עכשיו לאפייה....

תנור מחומם מראש על החום הגבוה ביותר! עם יש אבן שמוט מניחים אותה בתחתית התנור, יש לדאוג שהתנור יהיה לוהט.

מכניסים את הפיצה שלנו על החלק התחתון ביותר בתנור, מורידים את החום לאיזור ה-220 מעלות, 7-8 דק' צריכה להיות לנו פיצה מדהימה!


הסבר מפורט על כיצד לאפות פיצה נכון תוכלו לראות כאן0 צפיות

יש לכם שאלה? אנחנו כאן כדי לענות...